Logo SZ

Jiří Hromada upřímně děkuje všem za podporu
ve volbách do Parlamentu 2017

Přátelé milí... duhoví či Zelení...
Děkuju upřímně za podporu Zelených
(i za všechny kroužky konkrétně pro mě)...
Věřte, že jsem stále přesvědčen o nezbytnosti programu,
který zastaví korupci (tvořící stát jako firmu). Zastaví neosocialismus, či
neofašismus - které jsou hrozbami rovnoprávnosti menšin...
Který znemožní levnou práci a s ní otrokizaci občanů,
kšeft místo tvorby v kultuře,
devastaci přírody a ducha...
Věřte, že na této cestě půjdu s přáteli stále...
Je to má cesta EKOLOGIE DUCHA...
Ta je nekonečná...

Váš Jiří Hromada


Logo SZ

Jiří Hromada upřímně děkuje všem za podporu
ve volbách do Parlamentu 2010


Volební lístek

Milí přátelé a přítelkyně,
je po všem a vše před námi.

Dříve, než se vyjádřím k výsledkům těchto průlomových voleb, po kterých naši občané tak toužili, chci UPŘÍMNĚ poděkovat vám všem, kteří jste k volebním urnám přišli a využili svého ústavního práva spolurozhodnout o dalším osudu naší krásné země. Především ale děkuji těm, kteří volili Stranu zelených. Osobně si nesmírně vážím všech preferenčních hlasů. Bezmála 2200 voličů, kteří podpořili mou kandidaturu v Praze mne vážně potěšilo.
Děkuju.

Moje poděkování směřuje i do všech redakcí gay a lesbických serverů, které mi daly velký prostor informovat o programu zelených, i mém osobně. Díky Janisovi Sidovskému a ColourPlanet, díky Jiřímu Jarkovskému a GayNetu, abych jmenoval ty nejvstřícnější. Dále děkuji gay klubům, které své prostory poskytly pro propagační akce, materiály a plakáty. Především Béďovi z Valentina a Zdeňkovi Novotnému ze Střelce. Mnozí pomohli i osobně, jako třeba Standa Jaroš, který odřídil pět propagačních tramvají Prahou.
Děkuju.

Spolu s příznivci musím otevřeně říci, že ani já nejásám nad tím, jak to ve výsledku dopadlo. Zelení si určitě zasloužili víc. Bohužel je zradili mladí, a – řekněme si bez obalu - ani naše minorita, přes mou enormní snahu, přes velkou podporu gay a lesbických serverů, či organizací příliš nepomohla jediné straně, která má podporu GL minority v programu - dostat se do Sněmovny. Média zelené vysloveně bojkotovala, tlak z Hradu, ale hlavně nečekaný nástup Top a VV nakonec převálcoval všechny naděje. Lidé volili TOP a VV většinou proto, aby zvítězil někdo jiný než Paroubek či ODS.

Z debat v gay klubech mi vyplynulo, že mnozí z naší minority jsou také okouzleni novými stranami - přitom VV nemá daleko k soukromému podniku a extrémní pravici a v TOP jsou pohrobci KDU-ČSL (jejíž neúspěch jsem s úlevou přivítal). Jen jestli nebude TOP horší - a silnější, než strana homofóbní poslankyně Šojdrové. Uvidíme.

Pro mne osobně to vše však znamená velkou úlevu a završení mé dvacetileté cesty životem, kterou jsem věnoval gay a lesbické minoritě. Před dvaceti lety, v červnu 1990, jsem za nově vzniklé Hnutí za rovnoprávnost homosexuálních občanů (HRHO) kandidoval do tehdejšího Federálního Parlamentu. Mojí kandidaturou do Sněmovny po dvaceti letech se kruh uzavřel. Vyčerpal jsem všechny své možnosti, a přiznám se – v tuto chvíli i síly - abych mohl být i nadále prospěšný. Předávám pomyslnou štafetu nastupující generaci, a přeju jí i sobě, aby vše, co náš život za posledních dvacet let zkvalitnilo udržela a zbývající momenty našeho úplného zrovnoprávnění – prosadila.

Díky všem, kteří to se mnou vydrželi, a těm pro které jsem byl nesnesitelný – se omlouvám. V každém případě to – STÁLO ZA TO!!!

Jiří Hromada