BLÍŽENEC
ROZHLAS Znak Blíženci

1981 – dosud
Účinkování v 1000 rozhlasových hrách ...
(... v seriálech, recitacích poezie, literárních pásmech, publicistických pořadech, rozhovorech, nebo četbách na pokračování.
Dvakrát v dětském Hajajovi – nejmilejší práci pro děti.)

1971
Záznam recitace Jiřího Hromady básně Petra Bezruče: Maryčka Magdonova. Československý rozhlas, okresní studio Chomutov, 1971.


2013
Vydavatelství Českého rozhlasu RADIOSERVIS připravilo v režii Markéty Jahodové audioknihu Povídky Malostranské Jana Nerudy v interpretaci
O. Brouska, J. Hartla, M. Táborského, S. Zindulky, L. Mrkvičky, L. Munzara
a J. Hromady.

2012
Vydavatelství Českého rozhlasu RADIOSERVIS natočilo pohádkové CD s názvem Stulík a Blatoušek. Sedm příběhů dvou vodníků, kteří si hledají v Jižních Čechách svůj rybník - čte pro děti Jiří Hromada.

Vydavatelství TYMPANUM nabízí audioknihu
Thomase Manna: Smrt v Benátkách.
V režii Hany Kofránkové novelu čte Jiří Hromada.

2010 – 2011
Nominace Jiřího Hromady na cenu Neviditelný herec za nejpopulárnější herecký výkon v Českém rozhlasu (za četbu románu Jean Santeuil od Marcela Prousta v režii Jaroslava Kodeše).


2016 – 2017
Nominace Jiřího Hromady na cenu Neviditelný herec za nejpopulárnější herecký výkon v Českém rozhlasu (za roli Archera ve hře Listopad od Davida Mameta v režii Víta Vencla).


2017 – 2018
Nominace Jiřího Hromady na cenu Neviditelný herec za nejpopulárnější herecký výkon v Českém rozhlasu (za četbu románu Muž bez vlastností od Roberta Musila v režii Vladana Ruska).